Po co mi to?

By móc rozbudować swoje zajęcia o ciekawe filmy z legalnego źródła. Logujesz się i bezpośrednio z portalu dokonujesz projekcji filmów podczas swoich lekcji

Czy mogę pokazywać filmy na lekcji lub innych zajęciach?

Tak jest. Po to stworzyliśmy ten portal. Jest on w pełni legalny, a zawarte tu filmy mają wykupione licencje na zasadach odpowiadających celowi portalu.

Jak to działa?

Po prostu wyślij do nas zgłoszenie. Wypełnij formularz, a po jego pozytywnej weryfikacji, jaka nastąpi w ciągu 2 dni roboczych, otrzymasz od nas maila potwierdzającego zgłoszenie.

Do każdego filmu w www.alekinozklasa.pl dołączyliśmy materiały inspirujące (w zakładce Teksty) mający zainspirować edukatorów prowadzących zajęcia. Materiał stanowi inspirację, którą po obróbce zmienić możesz w przygodę intelektualnej. Po zalogowaniu możesz legalnie dokonywać projekcji w klasach i podczas innych zajęć edukacyjnych o charakterze niekomercyjnym.

Czy mogę ściągać materiały?

Tak, ale tylko scenariusze i pozostałe dokumenty tekstowe. Jakiekolwiek próby pobierania filmów lub pokazywania filmów pochodzących z portalu w oderwaniu od niego są zakazane i niezgodne z prawem.

Rozbudowa portalu

Z czasem zawartość będziemy zwiększać, rotować, a nasza codzienna aktywność będzie się skupiać na umieszczaniu tu interesujących materiałów i inspiracji do wykorzystania podczas zajęć, niekoniecznie związanych z filmem.

 

Ale Kino! z KLASĄ
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań
tel. +48 61 64 64 481

© Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu 2024